Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z naszego województwa, a także naukowców i pracowników uczelni wyższych oraz przedstawicieli instytucji samorządowych do udziału w szkoleniu pn. Umowy w handlu międzynarodowym – jak skutecznie zabezpieczyć swój biznes?

Celem szkolenia jest uświadomienie osobom odpowiedzialnym za kontakty z podmiotami z zagranicy jak zapisy w umowach czy kontraktach mogą i powinny zabezpieczać interesy firmy. Będzie to doskonała okazja, żeby pogłębić swoją wiedzą i dowiedzieć się m.in.: czy warto podpisywać umowę przedwstępną, po co w umowie reguły INCOTERMS, co to jest prawo właściwe, jak egzekwować swoje prawa, gdy klient nie wywiązuje się z podpisanej umowy, arbitraż czy sąd w dochodzeniu roszczeń, w jaki sposób należycie zabezpieczyć płatności w transakcjach międzynarodowych.
Szkolenie poprowadzi specjalista od współpracy gospodarczej z zagranicznymi firmami – p. Łukasz Żak z firmy Łukasz Żak Żak Legal Support Office. Przeprowadzi on uczestników przez całą procedurę zawierania umów i kontraktów w obrocie międzynarodowym zaczynając od przedstawienia źródeł prawa poprzez ocenę wiarygodności partnerów handlowych i sporządzenie treści umowy, a kończąc na zabezpieczeniu płatności i dochodzeniu roszczeń.
Szkolenie odbędzie się 28 maja 2019 o godz. 9:00 w siedzibie RCIiTT.
Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Do 23 maja 2019 pierwszeństwo w rejestracji mają przedsiębiorcy.
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Jackiem Wójcikiewiczem: Jacek.Wojcikiewicz@zut.edu.pl, tel. +48 91 449 43 90.
https://innowacje.zut.edu.pl/aktualnosci/umowy-w-handlu-miedzynarodowym-jak-skutecznie-zabezpieczyc-swoj-biznes